Luštění není out!

Lušťovky nám poslali do K-a-R-antény z Albi, aby nám to rychleji utíkalo. Fungovalo to! I když jen hodinu.

V podstatě se jedná o tréninkovou krabičku rébusů, která teď každému hráči Hospodského kvízu pomůže udržet se v kondici. Znáte taková ta kola "slovní přesmyčky", "najdi slovo" a podobně, ne? Tak přesně o ty tady jde! Hra obsahuje 51 karet a na každé je obrázkem/obrázky znázorněné slovo, které musíte uhádnout. Někdy bylo patrné na první pohled (zkoušeli jsme "základní" sadu), jindy jsme si lámali hlavy tak dlouho, až Inža zahlásil: "Nevím, beztak to nemá řešení, jenom nás zkouší, další!"

Když vím, jak těžký je občas dorozumět se slovem (Já: "Vyskládáš myčku?" – On: "Cože? Že mám jít na kolo?"), kolikrát jsem se divila, že jsme obrazové sdělení vůbec rozklíčovali. Jako karanténní mozkový trénink ale byly karty fajn odreagovačkou a upřímně doufám, že v nějakém příštím balíčku budeme mít i obtížnější verze (mrk, mrk). Základní sadu si totiž podle mě užijí spíš mladší ročníky (obal hlásá hratelnost od dvanácti let), nebo rébusoví začátečníci.

Nevím, beztak to nemá řešení, jenom nás zkouší! Další!

Co tady v rámci zachování objektivnosti musí zaznít, je fakt, že mě u těchhle typů her vždycky mrzí, že jsou "na jedno použití". Na druhou stranu jejich cena není nijak závratná (134 Kč na e-shopu Albi), takže jde o herní jednohubku se vším všudy. A vždycky budete mít ve svém okolí někoho, komu pak můžete karty poslat dál, ať si taky užije trochu zábavy – zvlášť teď! 

Naše tipy:

  • Budete‑li hrát ve více lidech, nekřičte odpovědi hned nahlas. Řekněte třeba jen "vím" a dejte ostatním možnost taky ještě chvíli tu svou kebuli namáhat.
  • Momentálně sice trochu mimo mísu, ale určitě to je ideální hra pro zabavení dětí (nebo partnera) na cestách.
  • Domluvte se s někým známým, každý kupte jednu verzi a až je budete mít "ohrané", vyměňte si je.