Detektivní únikovka do každé karantény!

Tuhle hru chceš! Je dobrá. Fakt. A my jsme troubové, protože jsme se nechali unést nedůvěrou k propojení papíru a techniky, takže nám doma ležela celých deset dní, než jsme se do ní pustili. Jak to?

Nejsme fanoušci počítačových her. Ani mobilních her. Nemáme doma žádnou herní konzoli. Vlastně se vůbec divíme, že věkový průměr sledujících této stránky je 25 let, když by nás měli sledovat důchodci, kterým bychom měli imponovat tím, že vůbec ovládáme ty internety! No nic... 

Detektivní únikovka nás dostala už svým instruktážním videem. Taky nesnášíte studování návodů u nových her? Tady nic číst nemusíte! Prostě si pustíte minutu a půl trvající video na YouTube a pak už si jenom lámete kebuli nad jednotlivými úkoly.

Piktogramy na krabičce hlásí herní dobu 90 minut a přístupnost od osmnácti let, což je v pořádku, protože když vám nejde něco vyřešit, potřebujete opravdu peprný slovník, kterým mladší ročníky samozřejmě nedisponují. A taky musíte sem tam někoho odkráglovat (ha? slovník zkušených!), čehož by mladiství neměli být účastni. No a když se v tom budete dostatečně vyžívat, strávíte hraním příjemné dvě hodiny, během kterých se budete vzájemně ohromovat svými postřehy i štvát svou blbostí, protože JAK SIS TOHOHLE MOHLA NEVŠIMNOUT?!

Aplikace vždycky přesně ví, co jste udělali špatně. Něco jako vaše přítelkyně.

První díl detektivní série začíná v psychiatrické léčebně, ze které musíte uniknout, abyste... (Zjistěte si to sami!) ... Postupně luštíte jednotlivé úkoly, jejichž řešení vám dá číselný kód, který zadáváte do mobilní/tabletové aplikace. Bude- li odpověď správná, můžete pokračovat dál. Když si nebudete vědět rady, lze aplikaci požádat o nápovědu, jejíž systém je teda sakra promakaný! Vždycky přesně ví, co jste udělali špatně. Něco jako vaše přítelkyně. No a pokud budete v pasti tak moc, že se rozhodnete hru dohrát jindy, navázat pak můžete přesně tam, kde jste skončili. To umožňuje unikátní kód každého balení, který lze zadat až třicetkrát. (Tzn. pokud vše zvládnete rozluštit na jeden zátah, můžete hru poslat dál ještě dalším devětadvaceti lidem.) A to se s velkou pravděpodobností stane, protože zvědavost vám nedovolí přestat hrát!

Naše tipy:

  • Hrajte u plnohodnotného stolu, ne u konferáku, ne na zemi. Záda vám poděkují.
  • Nezapomínejte, že jste V JEDNOM TÝMU. Všechno si říkejte. I když jsou to nikam nevedoucí postřehy, někoho dalšího můžou posunout ke správnému řešení.
  • Domluvte se s přáteli, každý kupte jeden díl a po dohrání si je prohoďte.
  • Buďte střízliví. Nebo ne, nebudeme to přehánět. Úplně stačí, když nebudete opilí. Mozkové závity totiž budete potřebovat – ne nadarmo se tato edice jmenuje "Mozkovna"!