Cortex - mládeži nepřístupno


Dostali jsme od Albi možnost vybrat si nějakou hru k testování. Rodinu Cortex her známe, věděli jsme proto, že když zkusíme lechtivou verzi 18+ s razítkem "Mládeži nepřístupno", nešlápneme vedle. O co jde?

Krabička obsahuje 80 karet s úkoly, které jsou rozděleny do 8 kategorií. Ty trénují paměť (vyjmenuj všech pět předmětů, co vidíš na kartě), postřeh (který předmět na kartu nepatří?), orientaci (v bludišti, ne sexuální) a spoustu dalšího. Super je hlavně dotyková výzva – Inža se sice těšil na ošmatlávačku a nakonec osahával "jen kartu", bylo tam ale 3D prso, tak ani moc neprotestoval.

Typ úkolu je vždy zobrazen na rubové straně karty a plní ho ten hráč, který na balíček jako první položí ruku. Za určitý počet správných odpovědí potom získáte část mozku, který musíte poskládat celý, abyste vyhráli. Vzhledem k celé šmajchlovací tematice si dokážu představit, že by se skládalo něco jiného, kousky mozku se ale sbírají ve všech Cortex hrách, takže chápu snahu o jednotnost.

Babičce tuhle hru asi nekupujte.

A teď to podstatné. Stojí to za to? Dvojsmysly jsou tady na místě. Stojí! Rozhodně jsme se při vykřikování odpovědí typu "ahh", "kondom", "mmm" nebo "bičík" nasmáli. Jednu hru máte hotovou do patnácti minut, takže je to super alternativa pro večery, kdy chcete jí brzo spát, nebo prostě... Brzo do postele. Babičce tuhle hru asi nekupujte, jako dárek pro toho, s kým jste #vevztahu, vám ji ale s klidným srdcem můžeme doporučit!